logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Bieżący miesiąc

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Bajka o siwobrodym krasnalu


Niedziela, 20/10/2019, 12:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  10-45zł

 Koncert familijny

kup bilet 24

Zapraszamy wszystkie dzieci. Te małe, duże i te na emeryturze.

Bajka o siwobrodym krasnalu to wierszowana opowieść (tym razem w mistrzowskiej interpretacji Jacka Bończyka) przeplatana wykonywanymi na żywo (przez doborowych muzyków) piosenkami - skierowana do dzieci w każdym wieku, zarówno do dzieci z przedszkoli, z pierwszych klasszkoły podstawowej, jak i starszych, w tym mogących poświęcić więcej czasu na udział w wydarzeniach kulturalnych w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. Szczególnie serdecznie zapraszamy babcie i dziadków z wnukami. W dziadkach siła...

Koncert to unikatowa możliwość zapoznania się na żywo z wyjątkowo finezyjnymi tekstami Michała Błeszyńskiego i kunsztownymi kompozycjami Marii Holki, zapraszającej słuchacza do podróży przez wiele styli muzycznych od muzyki klasycznej, przez brzmienia latynoamerykańskie i swing lat 20-tych ubiegłego wieku, po jazz i blues. Najwyższy poziom literacki, kompozytorski, jak również wykonawczy to gwarancja udanego spotkania z kulturą.

Odnośnie fabuły – do siwobrodego krasnala przychodzą różne zwierzęta, w tym bóbr, lis, jeż. Każdemu czegoś brakuje. Lis ma za długi ogon, jeż (jak mu się wydaje) zbędne kolce, bóbr przydługie zęby. Krasnal tłumaczy, że to co martwi każde ze zwierząt jest tak naprawdę jego wielkim atutem oraz że każdy jest inny - co nie znaczy gorszy. Każdemu ze zwierząt poświecona jest osobna piosenka. Podobnie swoją piosenkę ma krasnal. Opowieść kończy się morałem, podkreślonym w piosence (który poznają wszyscy uczestnicy koncertu J). Również każda z piosenek niesie ze sobą głębszą treść.

Maria Holka - śpiew
Jacek Bończyk - recytacje
Anna Wandtke - skrzypce
Mirosław Feldgebel - fortepian
Grzech Piotrowski - saksofon
Piotr Kopietz - akordeon
Piotr Maślanka - perkusja
Sebastian Wypych - kontrabas

Bajka o siwobrodym krasnalu
Słowa: Michał Błeszyński
Muzyka: Maria Holka
Kierownictwo artystyczne: Sebastian Wypych

Wiek: 3+ 
Czas trwania: 50 min

Bilet rodzinny - 85 zł

 
 
 
 

Wróć