Bieżący miesiąc

Sala Koncertowa

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż w związku z trwającymi obostrzeniami, dotyczącymi organizacji wydarzeń artystycznych w zamkniętych obiektach, jesteśmy zmuszeni ponownie przełożyć datę koncertu Branford Marsalis Quartet - Gdańsk - Ikony Jazzu, który miał się odbyć w środę, 8 lipca 2020 r., o godz. 20:00 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Nowy termin koncertu to poniedziałek, 12 lipca 2021 r., godz. 19:00.

Informujemy, że wszystkie bilety zachowują ważność. Można też dokonać zwrotu biletów w terminie 60 dni od dnia ogłoszenia nowej daty koncertu, w miejscu ich zakupu.

Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.
Mamy nadzieję, że zostaniecie Państwo z nami i zobaczymy się w niezmienionym składzie w lepszych dla muzyki czasach.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Branford Marsalis ze swoim kwartetem. Przed nami magiczna noc w towarzystwie najlepszych jazzmanów na świecie!

Branford Marsalis Jest jednym z najważniejszych, najbardziej wpływowych muzyków jazzowych trzech ostatnich dekad, genialnym saksofonistą, kompozytorem, wybitnym autorytetem, artystą z misją. Grał z najlepszymi (Blakeyem, Hanockiem, Davisem, Stingiem), prowadzi własne formacje, z którymi nagrywa epokowe albumy. Swą grą, zdyscyplinowaną pod względem formy i ekspresji, pełną śmiałych rozwiązań melodycznych, kolorystycznych i artykulacyjnych wciąż pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w akustycznej formule jazzu, w jaki sposób – nie oddalając się od idiomu gatunku – można tworzyć muzykę o wysokich walorach artystycznych, nowoczesną, a przy tym otwartą na szerokiego odbiorcę.

Branford Marsalis Quartet
Branford Marsalis – saksofon
Eric Revis – bas
Joey Calderazzo – fortepian