Bieżący miesiąc

kup bilet 24

Sławomir Wilk

Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Sergiusz Bortkiewicz - Lyrica Nova op. 59 (I. Con molto affettuoso, II. Andantino, III. Andantino, IV. Con slancio)
Fryderyk Chopin - Grand Valse Brilliant Es-dur op. 18
Fryderyk Chopin - Ballada As-dur op. 47
Fryderyk Chopin - Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Fryderyk Chopin - Polonez As-dur op. 53

Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)

Urodzony 1982 roku w Szczecinie, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku (w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala) oraz Royal Irish Academy of Music w Dublinie (prof. John O’Conor). W 2018 roku otrzymał tytuł doktora w macierzystej uczelni w Gdańsku. Artysta oprócz działalności naukowej i pedagogicznej aktywnie udziela się jako solista oraz kameralista. Swoimi licznymi recitalami oraz koncertami symfonicznycznymi (w Europie, Azji, Ameryce Północnej, Australii oraz Afryce) dowodzi ugruntowanej pozycji w czołówce pianistów polskich swojego pokolenia. W 2010 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Nowym Yorku Sławomir Wilk miał swój debiut w Lincoln Center oraz Carnegie Hall. Istotną rolę w działalności artystycznej Sławomira Wilka odgrywa muzyka polska a w szczególności twórczość F. Chopina oraz I.J. Paderewskiego. Za swój wkład w propagowaniu kultury polskiej w kraju i za granicą otrzymał wiele prestiżowych nagród od Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Gdańsku, Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska („Nike” w dziedzinie Kultura, Nauka, Media), Nagrodę artystyczną Prezydenta Miasta Szczecina oraz odznakę Gryfa od Wojewody Zachodniopomorskiego.

sławomir wilk

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk