Cicha Noc – Światowe utwory na Boże Narodzenie

Polskie kolędy i światowe utwory na Boże Narodzenie.
Zakochaj się na święta w kolędach!

Niezwykły koncert w doskonałym wykonaniu przez solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie: Ewelinę Hańską – sopran i Wiesława Bednarka – baryton oraz Teatru Wielkiego w Łodzi: Danutę Dudzińska – sopran i Krzysztofa Marciniaka – tenor . Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. Całość poprowadzi Andrzej Zborowski.

Koncert składa się z dwóch części: pierwsza, to najpiękniejsze polskie kolędy, m.in.: Cicha Noc, Wsród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus malusieńki... Druga zaś to najpiękniejsze światowe utwory, m.in.: amerykańskie Jingle bells, francuskie Noel, włoskie Tu scendi dalle, ukraińskie Szto to za predywo, irlandzkie Adeste fideles. Wszystkie związane ze Świętem Bożego Narodzenia.

Czas trwania koncertu: ok. 90'

Data wydarzenia poniedziałek, 20/12/2021, 18:00