skrzypce laureaci konkurs wieniawskiego

Laureaci Konkursu Wieniawskiego w Filharmonii

W grudniu będzie wyjątkowa okazja, aby posłuchać najlepszych z najlepszych skrzypków młodego pokolenia, czyli laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, który rozstrzygnięty został październiku tego roku. W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zagrają: zwyciężczyni całego Konkursu Hina Maeda z Japonii oraz laureat III Nagrody - Qingzhu Weng z Chin.

Recital Hiny Maedy czeka nas już w niedzielę 4 grudnia o godzinie 17:00. W programie m.in. utwory Henryka Wieniawskiego. BILETY NA KONCERT 4/12 

Uwaga! Specjalna promocja! Każdy do nabędzie bilety na recital Hiny Maedy, może zakupić tyle samo biletów na koncert organowy Philippe Lefebvre, który odbędzie się w również w niedzielę 4 grudnia, ale o godz. 19:00 w specjalnej cenie 10 zł/szt.

Z kolei w piątek 16 grudnia (godz. 19:00) Qingzhu Weng w roli skrzypka solisty zagra z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Marka Pijarowskiego. W programie II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego oraz Uwertura do opery „Maria” Romana Statkowskiego i  I Symfonia c-moll op. 68 Johannesa Brahmsa. BILETY NA KONCERT 16/12

Oba koncerty odbywają się w ramach oficjalnej trasy Laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, organizowanego przez Towarzystwo Wieniawskiego we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.