Aktualności

Orkiestra Filharmonia Bałtycka

Wyjątkowe koncerty symfoniczne na początku roku

Zapraszamy na pierwsze w tym roku koncerty symfoniczne do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncerty z udziałem Orkiestry PFB odbywają się w piątki o godz. 19:00.

Co zagra Orkiestra PFB w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w styczniu?

13/01, godz. 19:00 – Koncert symfoniczny – Annelien Van Wauwe

Rozsławiony w wieku filmach, m.in. Do utraty tchu”, „Pożegnanie z Afryką”, „Oko za oko”, „Hellboy: Złota armia”, „Życie Adeli” Koncert klarnetowy A-dur K.622 Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli solistki zagra belgijska klarnecistka Annelien Van Wauwe.  Orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi pochodzący z Singapuru dyrygent Darrell Ang. Pod jego dyrekcją zabrzmi również VI Symfonia D-dur op. 60 Antonína Dvořáka.
KUP BILET

20/01, godz. 19:00 – Koncert symfoniczny – Jakub Jakowicz

Bardzo zdolny polski skrzypek Jakub Jakowicz razem z Orkiestrą PFB pod batutą swojego dyrektora artystycznego George’a Tchitchinadze wykona Serenadę na skrzypce, smyczki, harfę i perkusję Leonarda Bernsteina. Ponadto zabrzmi II Symfonia C-dur op. 61 niemieckiego kompozytora Roberta Schumanna. Symfonię tę można postrzegać jako bezpośredni produkt zmiany strategii kompozytorskiej Schumanna i jego studium kontrapunktu.
KUP BILET

27/01, godz. 19:00 – Koncert symfoniczny – Pietro de Maria

Znakomity włoski pianista Pietro de Maria wystąpi wraz z Orkiestrą PFB, ponownie pod dyrekcją George’a Tchitchinadze. Pietro de Maria z orkiestrą wykona Koncert fortepianowy nr 1 d-moll op. 15 Johannesa Brahmsa, który należy do arcydzieł muzyki XIX wieku dzięki swojemu symfonicznemu charakterowi i ekspresyjnej wirtuozerii. W programie również czteroczęściowa Symfonia nr 33 B-dur KV.319 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Rapsodia hiszpańska Maurice’a Ravela.
KUP BILET

Zapraszamy!

maska karnawał

Karnawał z Polską Filharmonią Bałtycką

Wyjątkowi artyści, nastrojowa muzyka, świetne wykonania klasyki i muzyki współczesnej. Tegoroczne Koncerty Karnawałowe - Bale Gdańskie zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Zapraszamy w każdą sobotę karnawału od 7 stycznia do 18 lutego. Bilety na każdy koncertów od 53 zł do kupienia online i kasie PFB. Dla uczestników koncertów zabawa na foyer Filharrmonii!

Co nas czeka w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej?

7/01, godz. 19:00 – Cztery Pory roku w Buenos Aires

W klimat tanga, m.in. Astora Piazzolli czy Carlosa Gardela, wprowadzi publiczność Orkiestra Kameralna Amberto dyrygowana przez maestro Roberta Kabarę. Solistką będzie koncermistrzyni Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Natalia Walewska (skrzypce).

14/01, godz. 19:00 – Grupa MoCarta – Wśród gwiazd

Znakomita, tryskająca humorem i zarażająca pozytywną energią Grupa MoCarta, czyli czterech postrzelonych artystów: Filip Jaślar (I skrzypce), Michał Sikorski (II skrzypce), Paweł Kowaluk  (altówka) i Bolesław Błaszczyk (wiolonczela), zaprezentuje program „Wśród gwiazd”. Będzie – jak zawsze – bardzo dowcipnie, a Filharmonię nawiedzą najwięksi kompozytorzy wszechczasów.

21/01, godz. 19:00 – Byłaś serca biciem

Nieśmiertelne szlagiery polskiej piosenki (m.in. „Pod papugami” Czesława Niemena, „Kiedy byłem małym chłopcem” Tadeusza Nalepy czy tytułowe „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy) w wykonaniu Jacka Kotlarskiego (śpiew), Piotra Wrombla (fortepian), Zbigniewa Wrombla (kontrabas, gitara basowa) i Krzysztofa Szmańdy (perksuja).

28/01, godz. 19:00 – W filmowym kadrze

Niezwykły wieczór z muzyką z filmów i seriali, która rozpalają publiczność na całym świecie. W podróż po dźwiękowych przestworzach zabierze Melomanów Orkiestra Kameralna Progress pod batutą Szymona Morusa oraz zaproszeni goście: Joanna Nawrot (sopran), Andrzej Wojciechowski (klarnet) i Jakub Ostrowski (fortepian).

4/02, godz. 19:00 – Najpiękniejsze włoskie przeboje

Jarek Wist zaśpiewa piosenki ze swojego najnowszego albumu „Dolce VitaM”. Zagrają z nim Bartosz Staszkiewicz (fortepian), Kacper Stolarczyk (gitara), Szymon Frankowski (gitara basowa) i Cezary Konrad (perkusja).

11/02, godz. 19:00 – Muzyczne fajerwerki

Najpiękniejsze arie i piosenki musicalowe wykona Królewska Orkiestra Salonowa prowadzona przez skrzypaczkę Natalię Walewską, a także Orkiestra Akordeonowa Pulsanti pod kierunkiem Pawła Zagańczyka, śpiewacy: Karolina Niebrzegowska (sopran) i Łukasz Wroński (tenor) i soliści: Karolina Vallo-Sutt (skrzypce) oraz Radosław Kruszyna (fortepian). Zatańczą adepci Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. J. Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku.

18/02, godz. 19:00 – Ostatki z tangiem

Najsłynniejsze tanga, ze słynnymi kompozycjami Astora Piazzolli, George’a Gershwina, Jerzego Petersburskiego, zagra zespół Zagan Acoustic, prowadzony przez Pawła Zagańczyka (wraz z nim wystąpią Joachim Łuczak, Przemysław Skałuba i Jarosław Stokowski). Zaśpiewa Aga Brenzak.

Osoby uczestniczące w Koncertach Karnawałowych mogą wziąć udział w Balach Karnawałowych – zabawie przy muzyce na żywowe foyer Filharmonii do rana. Jest też możliwość wykupienia eleganckich kolacji organizowanych, przez firmę BanGlob po każdym z koncertów i tym samym rezerwacja stolika.

Zapraszamy!

polish cello quartet

Gdańsk dla Muzyki Polskiej w Filharmonii

Zapraszamy na wyjątkowy, odbywający się po raz trzeci cykl "Gdańsk dla Muzyki Polskiej". Artyści różnych dziedzin sztuki przybliżą arcydzieła polskiej muzyki w dwóch koncertach kameralnych i jednym symfonicznym. Od 8 do 15 grudnia czeka na melomanów wiele atrakcji.

Orkiestra Filharmonia Bałtycka

Obrazy muzyczne Wojciecha Fangora w Filharmonii

Za nami wyjątkowe wydarzenie z okazji 100-lecia urodzin Wojciecha Fangora. W ramach obchodów 100-lecia Wojciecha Fangora odbył się koncert na Sali Koncertowej i jednodniowa wystawa "Obrazy muzyczne" Wojciecha Fangora, prezentowane na foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Dzieła, która zagościły w Filharmonii kosztują majątek, a melomani mieli okazję podziwiać je przy okazji koncertu, w którym wystąpili: Cappella Gedanensis pod batutą maestro Jerzego Maksymiuka, pianiści Maciej Gański i Michał Mossakowski, fleciści Agata i Łukasz Długoszowie oraz organista Roman Perucki. Ponadto, dla chętnych wystawa została udostępniona podczas Nocnego zwiedzania dzieł Wojciecha Fangora.

skrzypce laureaci konkurs wieniawskiego

Laureaci Konkursu Wieniawskiego w Filharmonii

W grudniu będzie wyjątkowa okazja, aby posłuchać najlepszych z najlepszych skrzypków młodego pokolenia, czyli laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, który rozstrzygnięty został październiku tego roku. W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zagrają: zwyciężczyni całego Konkursu Hina Maeda z Japonii oraz laureat III Nagrody - Qingzhu Weng z Chin.

fortepian

Gdańska Jesień Pianistyczna - co, gdzie, kiedy

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w dniach 4-25 listopada organizuje 17. edycję Gdańskiej Jesieni Pianistycznej. Melomanów czeka dziesięć koncertów, w tym trzy symfoniczne i siedem recitali fortepianowych w wykonaniu artystów z Europy, Ameryki Północnej i Australii.

Orkiestra Filharmonia Bałtycka

Inaugurujemy 77. sezon artystyczny

Z przyjemnością rozpoczynamy sezon artystyczny 2022/2023! 

Z tej okazji już w piątek 23 września (godz. 19:00) proponujemy Państwu koncert symfoniczny z udziałem znakomitego polskiego pianisty Szymona Nehringa. Orkiestrę PFB poprowadzi jej dyrektor artystyczny maestro George Tchitchinadze. W programie koncertu znajdą się Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 Ludwika van Beethovena oraz  Symfonia fantastyczna c-moll op. 14 (Epizod z życia artysty) Hectora Berlioza.

George Tchitchinadze

Maestro George Tchitchinadze dyrektorem Orkiestry PFB do 2025 roku

Maestro George Tchitchinadze, Dyrektor Artystyczny Orkiestry i zarazem I dyrygent Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku pozostaje w Filharmonii na kolejne lata. Jego nowy kontrakt obejmuje trzy sezony artystyczne 2022/2023, 2023/2024 i 2024/2025. Oznacza to, że maestro Tchitchinadze w dalszym ciągu odpowiedzialny będzie na rozwój i poziom artystyczny gdańskich filharmoników, wielokrotnie prowadząc zespół z perspektywy pulpitu dyrygenta. Najbliższa okazja, aby posłuchać zespołu pod jego dyrekcją, będzie miała miejsce już 23 września, podczas Inauguracji sezonu artystycznego 2022/2023. Solistą wieczoru będzie utalentowany, wielokrotnie nagradzany pianista Szymon Nehring.

Budynek hotelu

Informacja ws. hotelu

Niniejszym informujemy, że Dyrekcja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy z hotelem w trybie natychmiastowym, z uwagi na rażące naruszenie postanowień umownych przez dotychczasowego Operatora.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim Gościom hotelowym, dotychczasowemu Operatorowi udzielony został dodatkowy termin na zakończenie bieżących i anulowanie przyszłych rezerwacji. Od 14 września 2022 r. godz. 9:00 hotel będzie nieczynny dla Gości. Niebawem przez Polską Filharmonię Bałtycką ogłoszony zostanie nowy przetarg na obsługę hotelu, o czym poinformujemy w odrębnym ogłoszeniu.

Logo Energa z Grupy Orlen

Sponsor Strategiczny - Energa Grupa Orlen

Energa Grupa Orlen to jeden z czterech największych koncernów energetycznych w Polsce. Działalność firmy to jednak nie tylko dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej, ale także przedsięwzięcia pozwalające na realizację celów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Energa wspiera aktywnie m.in. kulturę i sztukę, przede wszystkim na Pomorzu. Już od 10 lat pełni rolę Sponsora Strategicznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, która jest jedną z najważniejszych gdańskich instytucji kultury.

Kasy biletowe:

+48 58 320 62 62
+48 58 323 83 62
+48 664 71 00 23
bilety@pfb.gda.pl

Godziny otwarcia kas:

• sobota–poniedziałek: nieczynne
• wtorek–piątek: 12:00–18:00
• oraz 4 godziny przed każdym
koncertem wieczornym, 1 godzinę
przed familijnym lub edukacyjnym

Używamy plików cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.