66. MFMO w Oliwie – Christian-Markus Reiser

Fuga Es-dur BWV 552
Hans Huber - Psalm 84, 6 Wie lieblich sind deine Wohnungen
Adagio, con sentimento, Poetisch
Jean-Philippe Rameau - Chaconne (z Indes Galante)
Max Reger - Benedictus op. 59, 9
Christian-Markus Raiser - ...und nähme ich Flügel der Morgenröte
Paraphrase zu Psalm 139,9
Edvard Grieg - Walzer-Caprice cis-moll op. 37, 1 (transkrypcja Ch.-M. Raiser)
Antonin Dvořák - Slawischer Tanz nr 8
Presto - Andantino (transkrypcja Ch.-M. Raiser)

Christian Markus Raiser urodził się w Niemczech, gdzie studiował muzykę kościelną w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Stuttgarcie i Trossingen, m.in. w klasach J. Laukvika, Z. Szathmary i G. Witte (organy) jak również u D. Kurza i M. Schreiera (dyrygentura). Studia ukończył w 1990 roku, a uzyskując stypendium landu Badenii-Wirtembergii. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich. Już w trakcie studiów był kantorem i organistą w Miejskim Kościele Ewangelickim w Renningen. Raiser poświęcił się także działalności pedagogicznej w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Trossingen, a dodatkowo wykładał literaturę improwizacji w Wyższej Szkole Muzyki Kościelnej w Heidelbergu. Od 1996 roku jest kantorem i organistą w Miejskim Kościele Ewangelickim w Karlsruhe jak również kierownikiem artystycznym festiwali muzyki organowej. Dodatkowo kieruje lokalnym Chórem J.S. Bacha i grupą wokalną Coro Piccolo. Christian Markus Raiser był gościem wielu międzynarodowych festiwali muzycznych w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma również wiele nagrań oraz występów radiowych czy telewizyjnych. W repertuarze artysty znajdują się zarówno dzieła z poprzednich epok jak i muzyka współczesna.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 22 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku