66. MFMO w Oliwie – Jean-Christophe Geiser

Cathédrales
Berceuse
Carillon de Westminster

Jean Christophe Geiser ukończył wyróżnieniem szkołę muzyczną w Bernie, w klasie fortepianu Otto Segera oraz Heinricha Gurtnera. Był dwukrotnym laureatem Prix de la Fondation Göhner. Nagroda ta umożliwiła mu dalsze studia organowe pod okiem François-Henri Houbart, a także udział w wielu różnych kursach z zakresu wykonawstwa i interpretacji. W czasie nauki w Wyższej Szkole Muzycznej studiował jednocześnie prawo i muzykologię na Uniwersytecie w Bernie. W wieku 26 lat artysta wygrał konkurs na prestiżową pozycję tytularnego organisty katedry w Lozannie, najważniejszego kościoła gotyckiego w Szwajcarii. W 1993 roku został mianowany profesorem organów w studium zawodowym w Liceum Muzycznym w Lozannie, gdzie pełni obecnie funkcję Dziekana Wydziału Organów i Klawesynu. Jest także dyrektorem artystycznym Towarzystwa Koncertowego Katedry w Lozannie. Jean-Christophe Geiser występował w około trzydziestu krajach w całej Europie, USA i byłym Związku Radzieckim. Koncertował w najważniejszych światowych ośrodkach: Hamburgu, Kolonii, Helsinkach, Brukseli, Oslo i Waszyngtonie, a także w Notre-Dame w Paryżu, St. Martin in the Fields w Londynie, Audytorium Muzeum Glinka w Moskwie, Madeleine w Paryżu, Filharmonii w Sankt Petersburgu, Filharmonii w Monachium, na Festiwalu Organowym w Sztokholmie, Festiwalu Katedralnym i Bachowskim w Warszawie, Festiwalu Tibor Varga w Sion, Festiwalu Bodensee, Festiwalu Organowym w Buenos Aires oraz w Hiszpanii, Węgrzech i Czechach.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 22 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku