66. MFMO w Oliwie – Diego Cannizzaro

66. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Diego Cannizzaro (Włochy)

Filippo Capocci - Sonata Quinta (Preludio – Cantabile – Fuga)
Lorenzo Perosi - Offertorio
Antonino Mauro - Preludio
Melchiorre Mauro Cottone - Sicilian Suite
Diego Cannizzaro - Nigra sum
Raffaele Manari - Fantasia Siciliana

Diego Cannizzaro w 1992 roku ukończył Literaturę Włoską na Uniwersytecie w Palermo, ukończył także fortepian w konserwatorium „Vincenzo Bellini” w Palermo oraz organy i kompozycję organową w Konserwatorium „Francesco Morlacchi” w Perugii. Studiował organy i klawesyn w Academy of Pistoia, Academy of North Germany Academy (Bremen) i University of Santiago de Compostela (Hiszpania). Studia zakończył doktoratem z Historii i analizy kultur muzycznych na uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie, a tytuł jego rozprawy brzmiał „Muzyka na organy i klawesyn w królestwach Neapolu i Sycylii w XVI i XVII wieku”. Artysta pełni ponadto funkcję honorowego inspektora organów historycznych na Sycylii, nauczyciela organów w Konserwatorium w Caltanissetta i dyrektora artystycznego festiwalu „In tempore organi” (Sycylia). Cannizzaro prowadzi kursy muzyki dawnej organizowane przez „Orchestra Barocca Siciliana” i klasę mistrzowską w akademii Enghien i Ath (Belgia). Brał udział w międzynarodowych festiwalach organowych w całej Europie i USA. Wydał wiele nagrań płytowych m.in. monografię dotyczącą dzieł organów Filippo Capocciego (XIX wiek), Giovanniego Salvatore'a (XVII wiek) oraz Pietro Vinci (XVI wiek).

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 22 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku