66. MFMO w Oliwie – Stefan Kagl

Chorał z czterema wariacjami
Jacques-Nicolas Lemmens – Priére – Marche triomphale – Invocation
Joseph Jongen – Chant de Mai
Stefan Kagl – Baskische Suite (Suita na temat pieśni baskijskiej Quincena Musical San Sebastian, 2021) – polskie prawykonanie
Marcha de San Sebastián
Oñazez
Donostiako hiru damatxo
Mendian gora haritza
Zortikoa
Gorago Beti
Txalopin txalo
Dira, dira
Txakolin
Argizagi ederra
Contrapax

Stefan Kagl urodził się w Monachium w 1963 roku. Pobierał prywatne lekcje gry na organach m.in. u Petersa Schammbergera, studiował w Staatliche Hochschule für Musik w Monachium w klasie organów u Prof. Klemensa Schnorra, a także w Schola Cantorum w Paryżu oraz w Conservatoire Supérieur de Paris (CNR) u Jeana Langlais, ponadto Marie-Louise Langlais. W Paryżu uzyskał tytuły "Prix de Virtuosité (mention Très bien)", "Premier Prix d' Orgue" oraz "Prix d' Excellence". W 1991 roku zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Cesara Francka w Haarlem (Holandia). Prowadzi aktywną działalność koncertową. Był prawykonawcą kilku kompozycji swojego nauczyciela Jeana Langlais. Posiada na swoim koncie liczne nagrania płytowe i realizacje telewizyjne. Poza pracą jako organista i dyrektor ds. muzyki w Bad Kissingen, w latach 1991-1996 oraz w dwóch innych kościołach w Rudolstadt w latach 1997-2000, Stefan Kagl jest autorem wielu artykułów, wykładów oraz występów radiowych nt. Jeana Langlais jak również francuskiej muzyki organowej. Obecnie jest organistą oraz dsrektorem ds. muzyki w Herford Minster, a także dyrektorem artystycznym festiwalu Herforder Orgelsommer. Naucza w klasie organów i improwizacji w Hochschule für Kirchenmusik Herford.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 22 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku