Koncert Karnawałowy – Bal Gdański: Cztery pory roku w Buenos Aires

Cztery pory roku w Buenos Aires i tanga świata

Orkiestra Kameralna Amberto
Robert Kabara
 – dyrygent
Natalia Walewska
 – skrzypce

Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski

W programie m.in:

A. Piazzolla – Cztery pory roku w Buenos Aires (Cuatro estaciones porteñas) [27']
A. G. Villoldo – El Choclo [3']
G. Rodriguez – La cumparsita [4']
M. Martinez – Tango Roxanne z filmu Moulin Rouge [4']
P. Salaber – Pocztówka z Paryża z filmu Kobiety bez wstydu [3']
J. Gade – Tango Jalousie Tango Tzigane [4']
C. Gardel – Tango Por una cabeza z filmu Zapach kobiety [4']
L. Anderson – Blue Tango [3']

robert kabara wyd

Robert Kabara
Dyrygent, wirtuoz skrzypiec i altówki, doktor habilitowany, profesor w Akademii Muzycznej w Katowicach i adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoją drogę artystyczną realizował w kilku wymiarach, przechodząc kolejne szczeble muzycznego doświadczenia i osiągnięć. Już w czasie edukacji w krakowskiej Akademii, będąc studentem Eugenii Umińskiej – w ostatnim roku przed jej śmiercią, a potem Kai Danczowskiej, rozpoczął działalność koncertową, co zaowocowało laurami w międzynarodowych konkursach skrzypcowych, m.in. I miejsce w Australia Bicentennial w Adelajdzie (1988) oraz III miejsce oraz 9 nagród pozaregulaminowych w IX Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1986). Miał sposobność konfrontować swój warsztat skrzypcowy z takimi mentorami, jak m.in. André Gertler, Yehudi Menuhin czy Grigori Zhyslin, który wiele lat później zasugerował Kabarze wprowadzenie do repertuaru gry na altówce.

walewska wyd

Natalia Walewska
Koncertmistrzyni Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, koncertująca skrzypaczka, doskonale wykształcona między innymi przez legendarnego wirtuoza skrzypiec Leonida Kogana. W swoim dorobku ma laury na prestiżowych międzynarodowych konkursach, m.in. na Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego. Uczestniczyła w licznych festiwalach, gdzie występowała pod batutą wielkich dyrygentów, takich jak G. Solti, Ch. Eschenbach czy M. Roztropowicz. Od 1999 roku piastuje prestiżowe stanowisko koncertmistrza Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Regularnie jest zapraszana w charakterze solistki do współpracy z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Jej umiejętności zostały docenione przez uznanych dyrygentów, jak Jerzy Maksymiuk, Ernst van Tiel, Massimiliano Caldi, Maxim Vengerov, Vag Papian, Juozas Domarkas, Sir Neville Marriner, Sławomir Chrzanowski oraz Petr Chromcak.


Uwaga! Po koncercie zapraszamy publiczność na Bal Gdański w foyer przy muzyce na żywo.

Osoby uczestniczące w Koncercie Karnawałowym – Balu Gdańskim mogą ponadto wziąć udziału w Balu Karnawałowym – eleganckiej kolacji organizowanej w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej przez firmę BanGlob.

Oferta z pełnym menu, cenami i zasadami rezerwacji do pobrania TUTAJ

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia sobota, 7/01/2023, 19:00
Cena 53-95 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert Karnawałowy
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie