III Bal Gdański – Przeboje złotej ery swingu

Mietek Big-Band

Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski

Młodzi i ambitni muzycy z Trójmiasta porwą publiczność do lat 30. i 40. minionego wieku, do złotej ery swingu. Zaprezentują swoiste the best of standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej, wykonywanych przez takich artystów, jak choćby Frank Sinatra czy Ella Fitzgerald. Brzmienie i aranżacje inspirowane wykonaniem zespołów Count Basie, Tommy Dorsey, świetnie oddają klimat epoki, specjalnie przygotowane na wyjątkowy skład instrumentów.

Liderem zespołu jest Mieczysław Musiał, muzyk i solista Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, od wielu lat związany z orkiestrami wojskowymi puzonista, wokalista występujący w kraju i za granicą, zafascynowany światowej sławy zespołem Glena Millera. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale rozrywki i jazzu, poszerzając swoje horyzonty muzyczne, rozwija pasje grania w zespołach i big bandach prowadzonych przez najlepszych pedagogów, takich jak Jan Konop, Leszek Kułakowski czy Aleksandra Tomaszewska.

Czas trwania koncertu: ok. 80’


Przy zakupie biletów na co najmniej trzy Bale Gdańskie – Koncerty Karnawałowe cena karnetowa wynosi 75 zł za osobę na jedno wydarzenie. Szczegóły w kasie biletowej PFB, ul. Ołowianka 1, tel.: 58 320 62 62.

Wszystkie nadchodzące Bale Gdańskie TUTAJ


Uwaga! Osoby uczestniczące w Koncercie Karnawałowym zapraszamy na taneczny III Bal Gdański w foyer przy muzyce na żywo, który odbędzie się zaraz po wydarzeniu.

Zainteresowani mogą ponadto skorzystać z wyjątkowej oferty firmy BanGlob – eleganckiej kolacji organizowanej w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej – do czego gorąco zachęcamy. Szczegóły poniżej:

Bal III – oferta
Bale 2024 – rezerwacja

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia sobota, 20/01/2024, 19:00
Cena 53-111,50 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Koncert karnawałowy
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie