66. MFMO w Oliwie – David Swinson

Wolfgang Amadeusz Mozart – Fantazja f-moll, K. 608
Jacques van Oortmerssen – Nun ruhen alle Wälder
Maurice Duruflé – Prélude et Fugue sur le nom d’Alain

David Swinson jest absolwentem The Royal College of Music, gdzie uczęszczał do klasy fortepianu, a także Jesus College w Cambridge (klasa organów). Zdobył pięć nagród Royal College of Music oraz stypendium the Countess of Munster Musical Trust. Od czasów ukończenia studiów rozwijał swoją karierę równolegle jako pedagog, dyrygent i organista. Występował z recitalami organowymi w całej Europie i USA, m.in. w Niemczech z Bavarian Radio Orchestra. Dokonał wielu nagrań zarówno jako akompaniator, jak również solo (m.in. recital na słynnych „Father Willis” organach w Town Hall w Oxfordzie). Artysta Swinson dyrygował wieloma znakomitymi orkiestrami m.in. The Bournemouth Symphony Orchestra, The Bournemouth Sinfonietta, The London Mozart Players i The New Queen’s Hall Orchestra. Artysta jest związany na stałe z Trinity School w Croydon, gdzie początkowo pełnił funkcję Dyrektora Muzycznego, a od roku 2001 zasiada na stanowisku Dyrektora Artystycznego prestiżowego i znanego w całym Zjednoczonym Królestwie chóru Trinity Boys Choir, którego celem jest podtrzymywanie angielskich tradycji chóralnych.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 22 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku