Koncert symfoniczny – Charles Olivieri-Munroe

Orkiestra Symfoniczna PFB
Charles Olivieri-Munroe – dyrygent
Kirana Olivieri-Munroe – fortepian
Jacek Muzyk – waltornia
Milan Rericha – klarnet

Program:

Antonín Dvořák – Suita czeska D-dur op. 39 [23’]
Mikołaj Górecki – Trio koncertowe z orkiestrą smyczkową op. 42 [15’]
Jan Václav Voříšek – Symfonia D-dur op. 24 [27’]

Charles Olivieri-Munroe
Jeden z najwybitniejszych współczesnych i najczęściej podróżujących dyrygentów. Występował z największymi orkiestrami świata. Soliści, z którymi współpracował, to m.in. Angela Gheorghiu, Krystian Zimerman, Joseph Suk, Maxim Vengerov, Joshua Bell, Mischa Maisky, Shlomo Mintz, Ivan Moravec, Sol Gabetta, Gabriela Beňačková i Joseph Calleja.
Urodzony na Malcie Charles Olivieri-Munroe dorastał w Kanadzie, gdzie uczył się gry na fortepianie w Królewskim Konserwatorium Muzycznym oraz na Uniwersytecie w Toronto. Po ukończeniu studiów w 1992 roku zdobył trzy stypendia Ontario, aby studiować u Otakara Trhlika w Akademii Muzycznej im. L. Janáčka w Brnie. Studiował również u znanego dyrygenta Jiříego Bělohlávka. W połowie lat 90. spędził dwa lata w słynnej Accademia Musicale Chigiana w Sienie, studiując u Jurija Temirkanova, Myung Whun Chunga i Ilji Musina. Międzynarodowa kariera Charlesa rozpoczęła się serią triumfów na międzynarodowych konkursach, w tym zdobyciem I Nagrody podczas Praskiej Wiosny 2000 (Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, Konkurs Dyrygencki).
Po 16 latach na stanowisku dyrektora muzycznego Filharmonii Północnoczeskiej, gdzie obecnie pełni funkcję Honorowego Głównego Dyrygenta, został dyrektorem artystycznym i głównym dyrygentem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej w 2015 roku. Obecnie jest także głównym dyrygentem gościnnym Thüringen Philharmonie w Niemczech oraz Resident Conductor w Texas Round Top Festival Institute – najdłużej nieprzerwanie działającego festiwalu muzycznego tego typu w Stanach Zjednoczonych.

olivieri-munroe.com

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 8/10/2021, 19:00
Cena 22-90 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie