Koncert Papieski – Wouter Vossen

Koncert Papieski

Orkiestra Symfoniczna PFB
Wouter Vossen – skrzypce, dyrygent

Narracja: Jakub Kornacki

Program:

Jan Sebastian Bach – Ich ruf zu dir BWV 639 [5’]
Jan Sebastian Bach – Erbarme Dich BWV 244 [8’]
Andrzej Panufnik – Pejzaż na orkiestrę smyczkową [9’]
Joseph Haydn – Symfonia D-dur nr 96 [25’]

Wouter Vossen
Urodził się w rodzinie o dużych muzycznych tradycjach. Studiował w Amsterdamie i Tel Awiwie pod kierunkiem Hermana Krebbersa i Chaima Tauba. Ukończył studia z najwyższym wyróżnieniem. Jest jednym z czołowych muzyków swojego pokolenia w Holandii. Pasjonuje go każdy aspekt gry na skrzypcach. Spełnia się jako solista, kameralista, koncertmistrz i nauczyciel. Jako solista występował z Academy of St. Martin in the Fields, Monachijską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną z Antwerpi i Orkiestrą Filharmonii z Hong Kongu pod dyrekcją takich dyrygentów, jak Philippe Herreweghe, Edo de Waart czy Jaap van Zweden.
Jest skrzypkiem słynnego Storioni Trio (1995), z którym wystąpił m.in. w Carnegie Hall, Wigmore Hall i Concertgebouw. Trio organizuje także coroczny festiwal Storioni w Eindhoven w Holandii. Zostało zaproszone do występów na wielu festiwalach, m.in. na Festiwalu Beethovena w Warszawie i Festiwalu Kuhmo w Finlandii. Trio specjalizuje się zarówno we wszystkich triach Beethovena oraz w potrójnych koncertach Beethovena, Martinu, Casella, Voříška, Aho, Vasksa, Konczeliego i innych.
Vossen jest koncertmistrzem Residentie Orchestra (The Hague) i gościnnym koncertmistrzem wielu orkiestr w Holandii i za granicą. W minionym sezonie został również zaproszony do prowadzenia koncertów w Korei, Niemczech i Polsce. Artysta gra na wspaniałych skrzypcach wykonanych przez Lorenzo Storioni (Cremona 1794), własności Stichting Elise Mathilde Fonds.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk www 100

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia sobota, 16/10/2021, 19:15
Cena Wstęp wolny
Miejsce Archikatedra Oliwska
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny