Wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Bracławiec

Nazywam się Karolina Bracławiec, jestem artystką wizualną, malarką. Na początku 1989 r. urodziłam się w Gdańsku. Ukończyłam malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom u prof. Jerzego Ostrogórskiego, 2014) oraz na Marmara Üniversitesi w Stambule, Turcji (stypendystka programu Erasmus, 2013). Ukończyłam też Arteterapię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Prezentowane malarstwo to obrazy, które powstały na przestrzeni trzech ostatnich lat. Są to obrazy odkrywania języka serca, intuicji i podążania za wewnętrzną wrażliwością. Obrazy bardziej z czucia, aniżeli głowy i umysłu. Zapoczątkowała ten proces myśl nie wiem, wyrażona przed laty, jeszcze na wystawie dyplomowej. Myśl, która nieustannie towarzyszy, ewoluuje i otwiera nowe szlaki działań twórczych i rozwoju, stając się pretekstem do kolejnych realizacji artystycznych.

Jestem finalistką: 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Promocje, Przeglądu „Świeża Krew”; laureatką konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch – wyróżnienie honorowe. Obraz z dyplomowego cyklu: Akt. Scena druga, znalazł się w katalogu wystawy Premio Combat Prize w Livorno (Włochy). Jestem uczestniczką 6th International Student Triennial, SALT Galata w Stambule, European Forum of History and Arts w Luksemburgu oraz XII Międzynarodowego Festiwalu ZDARZENIA, Gdańsk/ Tczew. Współautorką murali: Kobiety Wolności (Gdańsk Strzyża) oraz na Gdańskiej Zaspie (festiwal Monumental Art), uczestniczką Międzynarodowego Programu Wymiany Kulturalnej, Camp America w USA. Trzykrotną stypendystką stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska (2021, 2020, 2019), Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Młody Gdańszczanin oraz wielokrotnie Stypendium Rektora ASP w Gdańsku. Prace prezentowałam na wystawach w Polsce i za granicą.

Wybrane wystawy zbiorowe i indywidualne:

weź się w garść, przestań się mazać, Karolina Bracławiec, pracownia artystki, Gdańsk 2021
o czym tęsknisz, Karolina Bracławiec, Galeria Żak, Gdańsk 2020
oddech nie działania, Karolina Bracławiec, Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk 2020, wystawa online
nie wiem // Karolina Bracławiec, WL 4 Mleczny Piotr, Stocznia Cesarska, Gdańsk 2019
Sztuka Wisłą płynie, Młoda Sztuka z Krakowa, Warszawy i Gdańska, Kraków 2019
Karolina Bracławiec, Malarstwo, City Box, Koszalin 2017
6 x sztuka, Bałtycka Galeria Sztuki, Centrum Kultury 105, Koszalin 2016
Kobieta w twórczości i twórczość kobiet, Galeria Ratusz, Koszalin 2016
Młode Malarstwo w Gdańsku 2014, wystawa prac absolwentów Wydziału Malarstwa ASP, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, 2015 Promocje, Galeria Sztuki w Legnicy, 2014
Fala, Centrum Kultury 105, Bałtycka Galeria Sztuki, Koszalin 2014
Świeża krew, Galeria Socato, Wrocław 2014
tak i tak, rysować / 6, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń 2014
I Międzynarodowe Triennale Rysunku Studentów, Katowice 2014
Noc, Noc Muzeów, Akademia Sztuk Pięknych Gdańsk 2014
Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa 2013 i 2012
Galeria Mixer, Istanbul, Turcja 2013
We are Nomads, The Cross Border Network Exhibition, Differdange, Luxembourg 2013

Wystawa potrwa do 14 grudnia br.

Data wydarzenia piątek, 12/11/2021, 18:00
Cena Wstęp wolny