Koncert Karnawałowy: Grupa MoCarta, Czas Dla Nas

Trzy Konstancje i MoCart

Grupa MoCarta:
Filip Jaślar
– I skrzypce
Michał Sikorski – II skrzypce
Paweł Kowaluk – altówka
Bolek Błaszczyk – wiolonczela

Czas Dla Nas:
Agnieszka Kowaluk
– głos operowy
Dorota Jarema
– głos jazzowy
Aneta Jaślar
– głos radiowy
Maciek Błaszczyk
– instrumenty klawiszowe

Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski

Trzy Konstancje i MoCart to wspólny koncert zespołu Czas Dla Nas i kwartetu smyczkowego Grupa MoCarta. Oba zespoły wspólnie stworzą wieczór pełen muzyki, humoru i piosenek takich Mistrzów, jak Przybora, Wasowski, Młynarski, Kofta, Mozart czy Chopin. Panowie Mozart i Chopin nie wiedzieli, że piszą piosenki, dopóki nie dowiedzieli się o istnieniu koncertu Trzy Konstancje i MoCart, w którym ich muzyka została połączona ze zgrabnymi i dowcipnymi tekstami.

Grupa MoCarta
Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech muzyków, grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Jeżeli dodać do tego humor o wysokiej kulturze, który działa na ludzi bez względu na wiek, narodowość czy poglądy polityczne, jako wynik otrzymamy Grupę MoCarta. Każdy utwór to starannie dobrane fragmenty muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączone wraz z akcją sceniczną i kilkoma rekwizytami w całość, doprowadzające publiczność do spontanicznych wybuchów radości, a czasem nawet do łez (rozpuku i pęknięć za śmiechu jak do tej pory nie zanotowano).

Kwartet rocznie gra około 200 koncertów w Polsce i za granicą w stosunku 3/1. Wyjątek (jak do tej pory) stanowi rok 2018, w którym Grupa MoCarta, prócz kilkudziesięciu interwencji zagranicznych, zagrała jesienią 55 koncertów w Paryżu. Ponieważ 95% występów zagranicznych skierowane jest do obcojęzycznej publiczności (czyli Tam-bylców), eksportowa nazwa kwartetu to MozArt Group. Oprócz Polski, show Grupy MoCarta obejrzano w ponad 40 państwach świata, co jest wyjątkowo uciążliwe, ponieważ każdy kraj trzeba wpisać do formularza DS-160, niezbędnego podczas ubiegania się o wizę do USA…

Czas Dla Nas... czyli muzyka i śmiech
Nigdy nie jest za późno na spełnianie swoich marzeń! Trzy piękne kobiety, obdarzone wyjątkowymi głosami, wracają na scenę, aby zrealizować swoje plany zawodowe odłożone… na jakiś czas. Dziś, kiedy ich dzieci są już prawie dorosłe, te Mamy wreszcie mają czas, by odejść od domowych obowiązków i zaprezentować światu swoje długo skrywane talenty. Czas dla nas to wyjątkowy koncert, łączący muzykę operową i jazzową. W spektaklu usłyszymy teksty Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia sobota, 22/01/2022, 19:00
Cena 48-126,50 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert Karnawałowy
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie