Koncert Jubileuszowy: 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

A to Polska właśnie – tym wybitnym programem Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny pod dyrekcją Dyrektora Zbigniewa Cierniaka wyrusza w jubileuszową trasę koncertową w Polsce. Artyści zaprezentują widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70-letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K. Każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata. W salach koncertowych, jak ranga miejsca nakazuje, zespół wystąpi w składzie ok. 100 artystów baletu, chóru.
Przepiękne stroje, w jakich występują artyści Zespołu, swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka – twórców potęgi i sławy Zespołu „Śląsk”. W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: „Karolinka”, „Ondraszek”, „Hej te nasze góry” oraz tańców: „Taniec chustkowy”, „Krakowiak”, „Tańce górali podhalańskich” i wielu innych niezwykłych utworów.
Kolejny okrągły jubileusz Zespołu za kilka lat - świętujmy zatem razem z nim ten piękny jubileusz na koncertach. Warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą. Kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.

Data wydarzenia środa, 23/03/2022, 19:00
Cena 106,50-136,50 zł