Polski Balet Królewski – Jezioro łabędzie

Szanowni Państwo, związku z licznymi pytaniami informujemy, że w skład Polskiego Baletu Królewskiego wchodzą Artyści pochodzący z Polski, Ukrainy, krajów zachodnioeuropejskich oraz Japonii. Cały zespół Polskiego Baletu Królewskiego kategorycznie sprzeciwia się działaniom militarnym Rosji na Ukrainie.

Tomczyk Art

Najsłynniejszy spektakl baletowy w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego!

Polski Balet Królewski
Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio- i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji. Wśród artystów zespołu znajdują się nazwiska wybitnych tancerek i tancerzy scen polskich i europejskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny, co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych.

W gronie tego elitarnego zespołu znajdziecie Państwo nazwiska takich utalentowanych mistrzyń i mistrzów tańca, jak Marika Kucza – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, czy Arkadiusz Gumny będący solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów. Niewątpliwie warty podkreślenia jest fakt, że tak wybitny zespół, nie zamyka się wyłącznie w teatralnej sali, a sam wychodzi na spotkanie z publicznością wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na kontakt ze sztuką najwyższej próby. Kupując bilety na spektakle Polskiego Baletu Królewskiego, widz staje się mecenasem kultury polskiej, wspierając w ten sposób przede wszystkim polskich artystów, czym przyczynia się
do pielęgnowania wielkich i wspaniałych polskich tradycji tańca.

Jezioro łabędzie
Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego. Balet rosyjskiego kompozytora wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Jak to często bywa, prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Premiera baletu na deskach moskiewskiego Teatru Bolszoj w roku 1877 uznana została za klapę. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko 20 lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej, zyskała przychylność publiczności. Jezioro łabędzie, nazywane też baletem baletów, to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć. To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na spektakl.

Organizator wydarzenia: Tomczyk Art

Wydarzenie to nie jest organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką, która nie odpowiada za jego opis oraz charakter. PFB nie udziela też szczegółowych informacji na temat wydarzeń organizatorów zewnętrznych.

Data wydarzenia wtorek, 29/03/2022, 20:00
Cena 145,50-187 zł