Wernisaż wystawy malarstwa Mai Majewskiej-Keane

Magdalena (Maja) Majewska-Keane
Urodziła się w Gdańsku, gdzie ukończyła III Liceum Ogólnokształcące i uczęszczała na prywatne lekcje rysunku i malarstwa jako uczennica Antoniego Suchanka w Gdyni-Orłowie. W 1982 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem ASP w Gdańsku. W latach 1984-1988 nauczała plastyki w szkole podstawowej, a przez kolejne 11 lat była nauczycielką w Liceum Plastycznym w Gdyni-Orłowie. W latach 1994-2000 natomiast prowadziła Studio Portretowe Maja na Długim Targu, zaś 2001-2004 uczyła wiedzy o sztuce i kulturze w liceum i gimnazjum w Gdańsku.

Opis wystawy pt. Tyle słońca w całym mieście

Wystawa ma na celu pokazać widzowi moje miasto w kolorach radosnych, żywych. Wnieść dużo optymizmu poprzez grę świateł i mocnych barw (akryl, akwarela), akcentując je w sposób szczególny. Pokazać światło, odcienie kolorów podpatrzonych w Irlandii, gdzie często tworzę me kompozycje afektywne, pejzażowo-urbanistyczne...
Niejednokrotnie będąc w Irlandii, tęsknię za miejscem, gdzie się urodziłam. To powoduje, że moje prace są tak wyraziste, nasiąknięte emocjami. Pokazuję znane miejsca Głównego Miasta, a zarazem też te mniej typowe. Wszystko to porównuję z kilkoma pracami z Zielonej Wyspy, tworzonymi w plenerze niejednokrotnie w deszczu lub zaraz po nim. Bardzo lubię interpretować pejzaż i go przetwarzać. Widzieć świat we własnej interpretacji, gdzie mocne uderzenia pędzlem kontrastują z delikatnością akwareli, podrysowania ołówkiem lub piórkiem.

Maja Majewska-Keane

Wystawa potrwa do 16 maja br.

Data wydarzenia piątek, 1/04/2022, 18:00
Cena Wstęp wolny