Wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Joanny Roszkowskiej

Joanna Roszkowska
Artystka eksperymentuje, łącząc obrazy z formami przestrzennymi. Unikatowe formacje nazywa duetami, tworząc pełną narrację swojej twórczości. Obie formy przenikają się, uzupełniają i dają efekt synergii. Joanna Roszkowska z wykształcenia jest projektantką wzornictwa przemysłowego. Ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie mieszka i tworzy. W swoich pracach artystka najczęściej wykorzystuje szkliwa, tlenki żelaza i rdzę, rzeźby traktuje niemal jak przestrzenne obrazy. Ceramika i malarstwo wzajemnie się przenikają i uzupełniają.
Artystka nie robi szkiców, lecz tworzy intuicyjnie. W jej pracach rzeźbiarskich przewijają się dwa nurty: pierwszy inspirowany naturą i światem, który nas otacza – w tych pracach można odnaleźć czystą biologię, organiczne kształty, ale także proste formy inspirowane architekturą. W drugim nurcie przenikają się sensualność, zmysłowość i dualizm płci.

Moje prace są dynamiczne. Próbuję czasem stworzyć coś spokojnego, ale moja wewnętrzna energia rzadko mi na to pozwala – znajduje ujście w procesie tworzenia. Sztuka pozwala mówić o sobie, więc naturalnie ukazuje też nam pewne prawdy o artyście. Nie ukryję więc mojej niespokojnej natury, zresztą nie zamierzam – mówi Joanna Roszkowska.

Wystawa zorganizowana we współpracy z warszawskim domem aukcyjnym Art in House, potrwa do 16 maja br.

Data wydarzenia piątek, 1/04/2022, 18:00
Cena Wstęp wolny