17. Gdańska Jesień Pianistyczna – Kate Liu

Kate Liu – fortepian

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Fryderyk Chopin
Nokturn nr 1 op. 27 cis-moll [5’]
Mazurek nr 3 op. 50 cis-moll [5’]
Walc nr 3 op. 70 Des-dur [3’]
Walc nr 3 op. 64 As-dur [3’]
Mazurek nr 3 op. 59 fis-moll [4’]
Walc nr 2 op. 69 b-moll [4’]
Mazurek nr 4 op. 68 f-moll [4’]
Nokturn nr 2 op. 27 Des-dur [6’]

Johannes Brahms – Sonata fortepianowa nr 3 f-moll, op. 5 [34’]

Kate Liu
Wielka muzyka spod małych palców, dojrzała fraza w młodziutkim sercu, biegłość techniczna i wielka radość z muzyki w skromnym uśmiechu – tak o pianistce napisał jeden ze słuchaczy, zwycięzca radiowej nagrody za najciekawszą wiadomość uzasadniającą wybór danego artysty. Liu na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina zdobyła III nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków. Kate Liu była bowiem ulubienicą konkursowej publiczności. Szczególnie zachwycała jej wrażliwość, inteligencja i intuicja.
Urodziła się w 1994 roku w Singapurze. Na fortepianie zaczęła grać, mając zaledwie cztery lata, a dwa lata później dostała się na kurs dla wyjątkowo uzdolnionych dzieci, organizowany przez Yamahę. Niebawem wraz z rodziną przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Kształciła się w Instytucie Muzyki w Chicago u Alana Chowa, Micah Yui i Emilia del Rosario, w Curtis Institute of Music w Filadelfii, pod kierunkiem Roberta McDonalda oraz w Juilliard School pod kierunkiem Roberta McDonalda i Yoheved Kaplinskiej. Jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego regionu Azji i Pacyfiku, konkursów w Montrealu, Eastman School of Music, w Hilton Head, im. Thomasa i Evon Cooperów w Oberlin, Nowym Jorku, Konkursu Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Gry Fortepianowej (MTNA) oraz Międzynarodowego Konkursu w Luizjanie. Z recitalami występowała w Nowym Jorku, Waszyngtonie czy Chicago. Jej debiutancki album z utworami Fryderyka Chopina ukazał się w 2016 roku.

kateliu.com

Wszystkie koncerty tegorocznego Festiwalu: TUTAJ

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk www 100

Patroni medialni:

patroni med 22 logo

Patroni medialni festiwalu:

patr med gjp 22 logo
Przy jednoczesnym zakupie biletów na minimum dwa wydarzenia w ramach tegorocznej Gdańskiej Jesieni Pianistycznej – bawełniana torba festiwalowa gratis. Oferta dotyczy wyłącznie zakupu biletów bezpośrednio w kasie biletowej PFB na Ołowiance.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia niedziela, 6/11/2022, 18:00
Cena 16-53 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Recital pianistyczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie