17. Gdańska Jesień Pianistyczna – Szymon Nehring

Fryderyk Chopin – Andante spianato i Wielki Polonez op. 22
Franciszek Liszt – Vallée d’Obermann

Przerwa [20']

Claude Debussy – Preludia (I Zeszyt)

Czas trwania koncertu: ok. 100'

Szymon Nehring jest jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinstein w Tel Awiwie – jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. W latach 2017-2019 był studentem prof. Borisa Bermana w Yale School of Music. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, z którym współpracował od 2013 r. Wcześniej przez 11 lat był uczniem w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.
W 2014 r. otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Arthur Rubinstein in memoriam w Bydgoszczy. Rok później został laureatem stypendium Krystiana Zimermana i wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych. W 2017 r. zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie oraz szereg nagród dodatkowych w tym za najlepsze wykonanie utworu Fryderyk Chopina.
Występował z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Santander Orchestra, Sinfonią Iuventus oraz większością orkiestr w Polsce, Orkiestrą Filharmonii Izraela, Orkiestrą Symfoniczną z Bambergu, Orkiestrą Filharmonii w Marsylii, Orkiestrą Symfoniczną z Hartford, Orkiestrą Symfoniczną z Calgary, jak również Orkiestrą XVIII Wieku pod batutą Jerzego Maksymiuka, Jacka Kaspszyka, Antoniego Wita, Grzegorza Nowaka, Pablo Herasa-Casado, Kariny Canellakis, Giancarlo Guerrero, Omer Meir Wellbera, Johna Axelroda, Krzysztofa Pendereckiego, Lawrenca Fostera i innych.
Artysta wystąpił między innymi w takich salach koncertowych jak Carnegie Hall, Elbphilharmonie, Palau de la Música Catalana, Konzerthaus Berlin, DR Koncerthuset w Kopenhadze, Musikverein we Wiedniu, Herkuessaal i Prinzregententheater w Monachium.

szymonnehring.com/pl

Wszystkie koncerty tegorocznego Festiwalu: TUTAJ

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk www 100

Patroni medialni:

patroni med 22 logo

Patroni medialni festiwalu:

patr med gjp 22 logo
Przy jednoczesnym zakupie biletów na minimum dwa wydarzenia w ramach tegorocznej Gdańskiej Jesieni Pianistycznej – bawełniana torba festiwalowa gratis. Oferta dotyczy wyłącznie zakupu biletów bezpośrednio w kasie biletowej PFB na Ołowiance.

Koncert Szymona Nehringa odbędzie się w miejsce recitalu Janusza Olejniczaka, który z przyczyn zdrowotnych nie wystąpi podczas tegorocznej Gdańskiej Jesieni Pianistycznej.

Data wydarzenia poniedziałek, 14/11/2022, 19:00
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Recital pianistyczny