Koncert symfoniczny – Robert Lakatos

Orkiestra PFB
Christian Vasquez
 – dyrygent
Robert Lakatos – skrzypce

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Henryk Wieniawski – I Koncert skrzypcowy fis-moll op. 14 [26']

Przerwa [20']

Béla Bartók – Koncert na orkiestrę BB 123 [37']

Robert Lakatos otrzymał pierwszą nagrodę na Konkursie im. Pablo de Sarasate (Pampona, Hiszpania, 2015), co zapewniło mu międzynarodowe uznanie. Najważniejsze wydarzenia bieżącego sezonu to występy z Minas Gerais Philharmonic Orchestra, Malaga Philharmonic oraz RTV Slovenia Symphony Orchestra.
Mimo że kariera Roberta jest na wczesnym etapie, występował już z Navarra Symphony Orchestra, Filharmonią Krakowską, The Orquestra Sinfonica da la UANL, Istanbul State Symphony Orchestra, New York Summit Festival Orchestra, Belgrade Philharmonic, Banja Luka Philharmonic Orchestra, The Vojvodina Symphony Orchestra czy Janacek Camerata. Do tej pory grał z takimi dyrygentami, jak Lior Shambadal, Antoni Wit, Gabriel Feltz, Manuel Hernández Silva, Philip Greenberg czy Eduard Schmieder.
Robert Lakatos urodził się w Nowym Sadzie w Serbii w 1991 roku i dorastał w rodzinie muzyków, której mentorem był jego ojciec Imre Lakatos. Od 2015 roku studiuje u Juliana Rachlina na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu oraz pod kierunkiem Romana Simovica. Oprócz wspomnianego Konkursu im. Pablo de Sarasate zdobył wiele innych nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in. na Andrea Postacchini – Włochy, Jeunesses Musicales – Rumunia i Marry Smart Competition – Nowy Jork. Lakatos piastuje stanowisko profesora skrzypiec w Akademii Sztuk Pięknych w Nowym Sadzie. Gra na skrzypcach Svetozara Bogdanoskiego i smyczku wykonanym przez Vladimira Radosavljevica.

robertlakatos.com
facebook.com/robertlakatos

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 10/02/2023, 19:00
Cena 27-116,50 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie