Koncert symfoniczny – Soyoung Yoon

Orkiestra PFB
Michał Nesterowicz – dyrygent
Soyoung Yoon – skrzypce

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś [16']
Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 [35']

Przerwa [20']

Georges Bizet – Suity z opery Carmen (wybór)
Georges Bizet –Suity orkiestrowe Arlezjanka (wybór)

Soyoung Yoon
Skrzypaczka zdobyła uznanie za swoją „drobiazgowość” („Gramophone”) oraz „delikatne” wykonania („The Guardian”). Laureatka głównych konkursów, m.in. Yehudi Menuhin (I nagroda), Henryk Wieniawski (I nagroda) i Indianapolis (srebrny medal). Soyoung Yoon zasłynęła jako skrzypaczka i kameralistka największego kalibru.
Artystka jest nieustannie poszukiwana na międzynarodowej scenie. Występowała jako solistka z czołowymi światowymi orkiestrami. Współpracowała z tak wybitnymi artystami, jak Krzysztof Penderecki, Ivor Balton, Krzysztof Urbański, Muhai Tang, Maxim Vengerov, Eiji Oue czy Michał Nesterowicz.
Soyoung Yoon często współpracuje z Koreańską Orkiestrą Kameralną. Wraz z Veitem Hertensteinem i Benjaminem Gregorem-Smithem założyła Orion String Trio w 2012 roku, które zdobyło zarówno I nagrodę, jak i nagrodę publiczności na Konkursie Muzyki Kameralnej „Migros Kulturprozent” 2016 w Zurychu.
Studiowała na National University of the Arts, South Korea, z Zakharem Bronem na Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii oraz na Uniwersytecie w Zurychu. Gra na skrzypcach J.B. Guadagniniego (ex-Bückeburg) wyprodukowanych w Turynie w 1773 roku.

nesterowicz wyd

Michał Nesterowicz
Urodził się 1974 roku we Wrocławiu. Zwycięzca Concurso Internacional de Dirección de la Orquesta de Cadaqués w Hiszpanii, gościnny dyrygent Sinfonieorchester Basel. Studiował we wrocławskiej Akademii Muzycznej, uzyskując w 1997 roku dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego. Edukację muzyczną uzupełniał w Międzynarodowej Akademii Bachowskiej w Krakowie pod kierunkiem Helmutha Rillinga.
Dyrygent działalność koncertową rozpoczął już podczas studiów, występując z założoną przez siebie orkiestrą kameralną Giovanni Virtuosi. Od tego czasu koncertuje regularnie w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych. W Polsce współpracuje natomiast z takimi orkiestrami, jak Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej czy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.
Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Jego dyskografia liczy kilkanaście płyt. W 2001 roku w plebiscycie „Gazety Wyborczej” został wybrany do „Klasycznej Piątki XXI Wieku”. Był również nominowany do Paszportu „Polityki” za rok 2000 w kategorii Muzyka klasyczna. Ciągła aktywność i występy z kolejnymi orkiestrami ugruntowały pozycję Michała Nesterowicza jako jednego z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów w Europie.

soyoungyoon.com
facebook.com/Soyoung-Yoon
michalnesterowicz.com

Patron medialny koncertu:

prestiz mag logo

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 3/03/2023, 19:00
Cena 27-131,50 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie