66. MFMO w Oliwie – Harald Gokus

66. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Harald Gokus (Niemcy)

Jacques Boyvin - Suite du Sixiesme Ton
Plein jeu - Fugue-quatuor - Trio pour la pedalle - Recit - Basse de Trompette - Dialogue de cromhorne en taille et de cornet separé - Petit dialogue en fugue sans tremblant - Grand Dialogue

Alexandre Guilmant - Prière et berceuse op. 17
César Franck - Chorał Nr III a-moll
Jean Langlais - Chant de Paix (1942/1943)
Pasticcio

Denis Bedard - Suite pour orgue (1991)
I. Prélude
II. Lamento
III. Toccata

Harald Gokus urodził się w 1963 roku w Olpe w Niemczech. Studiował muzykę religijną w Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie w klasie Rosalinde Haas. Następnie kontynuował naukę na uczelniach prywatnych oraz uczestnicząc w kursach mistrzowskich m.in. w Belgii i Holandii. Od 1991 roku jest kantorem w Kościele St. Clemens w Rhedzie, gdzie zainicjował cykl koncertów organowych. Oprócz działalności muzycznej prowadzi również działalność pedagogiczną – jest odpowiedzialny za zaawansowane szkolenia muzyków kościelnych w Archidiecezji Padeborn. W 2011 r. Harald Gokus założył diecezjalne Stowarzyszenie Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pueri Cantores”, którego jest prezesem. Uczestniczył w licznych koncertach solowych i współpracował z kameralistami takimi jak trębacz Rupprecht Dreesem czy akordeonista Piotr Rangno. Występował w Niemczech i za granicą. W 2016 roku został okrzyknięty „Gwiazdą roku” i uhonorowany za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 22 sierpnia.

Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku