Gala Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Tatsushi Fujioka – trąbka
Adam Eljasiński – klarnet

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Spokojne morze i pomyślna podróż op. 27 [14']
Robert Planel – Koncert na trąbkę i orkiestrę smyczkową [15']
Aaron Copland – Koncert na klarnet i orkiestrę smyczkową [15']

Pomorska Nagroda Artystyczna to najważniejsza nagroda Województwa Pomorskiego przyznawana w dziedzinie kultury. Jej laureatami zostają przedstawiciele środowiska artystycznego naszego regionu, którzy w minionym roku byli autorami wybitnego dokonania artystycznego lub przyczynili się do powstania wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. W tym roku nagroda przyznana zostanie już po raz dwudziesty czwarty.

Nominacje otrzymali przedstawiciele teatru, sztuk wizualnych, autorzy książek, publikacji i reportaży, kurator wystaw oraz liczne grono muzyków. Poniżej pełna lista kandydatów do nagrody:

Kreacje Artystyczne:
Maciej Gański / Grzegorz Piątek / Anna Rocławska-Musiałczyk / Dobromiła Rzyska-Laube / Leszek Skrla / Jacek Staniszewski / Katarzyna Szyngiera, Marcin Napiórkowski, Andrzej „Webber” Mikosz, Mirosław Wlekły i Barbara Olech / George Tchitchinadze / Katarzyna Włodkowska / Wojciech Zmorzyński

Pomorska Nadzieja Artystyczna:
Magdalena Bednarek / Wiktoria Bieżuńska / Mikołaj Sikała

Mecenat Kultury: ROBYG S.A. / Alicja Soyka, Bogumiła Soyka i Joanna Łepek / Stako sp. z o. o.

Patron medialny koncertu:

prestiz mag logo