Warsztaty rodzinnego muzykowania – Muzyczne zabawki i zabawy

Dzień Dziecka

Weronika Rydzewska – gitary

Naszą opowieść o gitarowej rodzince rozpoczniemy od dzieciątka – słodkiego, małego ukulele. Potem poznacie delikatną i miękką gitarę klasyczną w roli mamy, a na koniec gitarę elektryczną jako zwariowanego tatuśka. Jeśli macie w domu choćby ukulele, zabierzcie je ze sobą. Wspólnie nauczymy się grać, pobawimy się w liczenie strun i zaśpiewamy piosenkę.

Pssst! Mamy mnóstwo muzycznych zabawek do wyboru – gitara, flet, marakasy, deszczownica.

Sale Biała i Dębowa

Warsztaty rodzinnego muzykowania to uczta muzyczna, jaką przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi. Czego możecie się spodziewać w te niedzielne przedpołudnia? Podczas każdego spotkania:

• umuzykalnianie, gra na instrumentach, śpiewanie i taniec
• bajka muzyczna, czyli część słowno-muzyczna lub słowno-taneczna
• warsztaty plastyczne

Zależy nam na tym, aby nasi mali Melomani możliwie jak najszybciej mieli możliwość naturalnego kontaktu z muzyką, muzykami, instrumentami i ich brzmieniem, a także aby w Filharmonii czuli się jak u siebie. Muzyka ma ogromny, korzystny wpływ na rozwój dziecka. Chcemy więc zachęcać rodziny do tego, aby muzykowanie było obecne w każdym domu, a rodzicom zasugerować mnóstwo muzycznych aktywności z dziećmi na co dzień.

Zajęcia prowadzi Dorota Pawlus, która odpowiada również za kierownictwo artystyczne, scenariusze, teksty bajek i pomysły plastyczne realizowane podczas każdego spotkania. Jest flecistką, muzykiem orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej od 2006 roku, także certyfikowanym trenerem metody Pomelody – Power of Melody. Zajmuje się edukacją muzyczną i artystyczną dzieci i młodzieży. Idea wychowania przez sztukę jest jej szczególnie bliska.

Wiek: do 5 lat
Czas trwania: ok. 50 min.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia niedziela, 9/06/2024, 10:00
Cena 19-48 zł
Miejsce Sala Biała
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Warsztaty muzyczne
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie