Scena muzyki polskiej – Jakub Kuszlik

Jakub Kuszlik – fortepian

Program:

Fryderyk Chopin – Polonez Fantazja As-dur op. 61 [13’]
Karol Szymanowski – Metopy op. 29 [16’]
Grażyna Bacewicz – I Sonata fortepianowa [18’]
II Sonata fortepianowa [17’]

Jakub Kuszlik
Laureat IV Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz Nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Jest także laureatem II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017), zdobywcą wielu laurów w konkursach pianistycznych. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. katarzyny Popowej-Zydroń.
Urodzony w 1996 r. w Bochni, gdzie ukończył PSM I st. im. J. Żurawlewa w klasie Agaty Zając i PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie Olgi Łazarskiej. Jest zdobywcą wielu laurów w konkursach m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (III miejsce, 2010), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (II miejsce, 2011), Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I miejsce, 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie (II miejsce, 2012) i Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I miejsce, 2013), II nagrody na X Konkursie „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2014), Grand Prix i I nagrody na XIII Konkursie im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku (2014), nagrody IPiUM „SILESIA” Estrady Młodych 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2015). Jakub Kuszlik jest również stypendystą Fundacji Czarneckich i Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii, Armenii, Islandii, Francji, Kosovie, Litwie i Brazylii. W listopadzie 2018 r. pianista wystąpił z ogromnym sukcesem w Lincoln Center w Nowym Jorku. W marcu 2019 r. Jakub Kuszlik zdobył II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w USA, a w czerwcu 2019 III nagrodę w Top of the World International Piano Competition w Tromso w Norwegii. W lutym 2022 r. ukazał się jego pierwszy solowy album „Brahms, Chopin”, wydany przez Polskie Radio i zawierający nagrania z recitalu w Studio Koncertowym Polskiego Radia.

jakubkuszlik.pl


Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena muzyki polskiej, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

NIMIT www 300

 

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia niedziela, 18/02/2024, 18:00
Cena 16-32 zł
Miejsce Sala Kameralna
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert kameralny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie