Koncert symfoniczny – Ostatki w Filharmonii

Orkiestra PFB
Sebastian Perłowski
 – dyrygent
Patrycja i Jacek Kotlarscy – śpiew
Piotr Wrombel – fortepian, aranżacje
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja

Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski

Wspólnie zakończymy karnawał przy najsłynniejszych polskich przebojach, m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Grażyny Łobaszewskiej czy Krystyny Prońko.

Patrycja Kotlarska
Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego w Warszawie w klasie skrzypiec oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie oboju. Studiowała w Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale instrumentalnym (obój). Jest ponadto absolwentką wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu.
Jako nastolatka nagrała pierwszą płytę w trio wokalnym Tiramisu zatytułowaną Już nie dziewczynki, koncertując z tym projektem w całej Polsce. W wieku lat 15 zaśpiewała w słynnym musicalu Metro w Teatrze BUFFO. Jako wokalistka sesyjna od wielu lat zaangażowana w projekty płytowe i telewizyjne, m.in. Jak oni śpiewają, Nas dwoje, Zacisze gwiazd. Towarzyszyła wokalnie znanym nazwiskom polskiej sceny w wielu projektach płytowych, m.in. w produkcjach Krzysztofa Herdzina (m.in. płyta Ireny Santor, projekt Nasza Niepodległa), Ryszarda Rynkowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Patrycji Markowskiej. W 2011 roku dołączyła do zespołu Maryli Rodowicz, koncertując na największych festiwalach w Polsce oraz na świecie. Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej na deskach największych filharmonii w Polsce.

Jacek Kotlarski
Absolwent poznańskiego Liceum Muzycznego w klasie trąbki, następnie tamtejszego Studium Piosenkarskiego, a w końcu Akademii Muzycznej w Katowicach i Poznaniu (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, klasa śpiewu). Od roku 2000 współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA. Jako wokalista sesyjny nagrywał m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Krzysztofem Herdzinem, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim i Ireną Santor. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej.
Był solistą w projekcie symfonicznym Johna Lorda (jednego z liderów grupy Deep Purple), występował z solowymi recitalami w całej Polsce, wykonywał jedną z głównych ról w musicalu „Swing” (Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław), koncertował też w prestiżowej sali Roy Thomson Hall w Toronto. W 2015 roku występował jako solista w oratorium Szukam was w Chicago i Nowym Jorku. W 2012 roku ukazał się jego pierwszy solowy i współautorski z Tomaszem Szymusiem album Nigdy nie jest za późno. Doktor sztuk muzycznych, od 2016 roku wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC.

Piotr Wrombel
Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Niedzieli. Od początku kariery zaliczany do czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej. Laureat festiwali i konkursów jazzowych, takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego instrumentarium oprócz fortepianu obejmuje także elektroniczne instrumenty klawiszowe. Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze.
Jako aranżer pracuje dla wielu artystów, w tym na potrzeby programów telewizyjnych (Taniec z gwiazdami, Must be the Music, Jaka to melodia, The Voice of Poland), programów radiowych (RMF Classic) i na festiwale (Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu, Międzynarodowe Festiwale Piosenki w Sopocie). Jest chętnie zapraszany do różnych projektów jako muzyk sesyjny a także pracuje jako lider własnych formacji. Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu. Zauważalna jest także jego aktywność na scenie muzyki gospel, soul i pop. Współpracował m.in. z takimi artystkami i artystami, jak: Edyta Górniak, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Ewa Uryga, Natalia Niemen, Marysia Sadowska, Kasia Cerekwicka, Krzesimir Dębski, Rafał Sarnecki, Wojtek Mrozek, Zbigniew Lewandowski, Jarek Wist, Artur Andrus, Kuba Badach, Paweł Domagała, Łukasz Borowiecki.

Zbigniew Wrombel
Instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu prof. Piotra Czerwińskiego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach, jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też z takimi muzykami, jak choćby Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel Maciej Strzelczyk, oraz wokalistkami i wokalistami: Hanną Banaszak, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran i Januszem Szromem. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów, jak Melanie Goerlitz, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.
Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym, grającym na różnych instrumentach basowych, od kontrabasu akustycznego począwszy, na gitarach basowych progowych i bezprogowych skończywszy. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych.

Krzysztof Szmańda
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999 roku. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskinea, Ndugu Chanclera I Erika Forrestera. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 roku zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 roku zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. W listopadzie tego samego roku Soundcheck zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej - Gorzów Jazz Celebration.
Współpracował z Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, z zespołami Kuby Stankiewicza, Macieja Kocinskiego, Krzysztofa Dysa, Adama Pierończyka, Lory Szafran, Włodka Pawlika, Adama Bałdycha, Janusza Szroma, Marcina Olaka, Olega Kirejewa, Keitha Javorsa, a ponadto z Trifonidis Orchestra oraz Visegrad Jazz Quartet. Zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Sebastian Perłowski
Ukończył z wyróżnieniem wydziały Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Jana Wincentego Hawela oraz Kompozycji dr. Dariusza Janusa w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił w Jarvie Academy oraz pod okiem takich mistrzów, jak Jorma Panula, Jin Wang, Adrian Gnam czy Yuri Simonov. Jest Laureatem m.in.: I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Atlancie, I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Cordobie, II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „Concurso Jovens Maestros” w Lizbonie.
Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce i na świecie, takimi jak Sinfonia Varsovia, Hong Kong Philharmonic, NOSPR, Orquestra Metropolitana de Lisboa, Royal Seville Symphony Orchestra, The Hong Kong Chinese Orchestra, Orquesta Ciudad de Granadą czy The George Enescu Philharmonic Orchestra Bucharest oraz z światowej klasy solistami - Julius Berger, Jose Cura czy Ildebrando D'Arcangelo. W roku 2022 uzyskał tytuł doktora sztuki. W centrum jego zainteresowań znajduje się szczególnie muzyka polskiego romantyzmu, neoromantyzmu oraz okresu Młodej Polski, w której dokonał wielu światowych odkryć i prawykonań dzieł m.in. takich kompozytorów jak Feliks Nowowiejski, Władysław Żeleński czy Franciszek Mirecki.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 9/02/2024, 19:00
Cena 32-116,50 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie