Grand Royal Ballet – Jezioro łabędzie

Organizator i szczegóły: Morningstar Music Agency

Wydarzenie to nie jest organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką, która nie odpowiada za jego charakter oraz nie udziela szczegółowych informacji na jego temat.

Agencja Morningstar zaświadcza, że ​​Royal Lviv Ballet jest teatrem stworzonym przez nas i wyłącznie my zarządzamy tym teatrem i rozporządzamy nazwą. Jest ona nawiązaniem do nieistniejącej już krainy historycznej – założonej ok. 1250 r. przez władcę Rusi Halicko-Włodzimierskiej, Daniela, który nazwał miasto Lwowem na cześć swojego syna Lwa, a w latach 1349-1370 wchodziła w skład Królestwa Polskiego. Zwracamy również uwagę na fakt, że od czasu masowego najazdu rosyjskiego agresora na terytorium Ukrainy (24.02.2022) tancerze ukraińscy nigdy nie brali udziału z naszych spektaklach, takich jak „Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów”. Zamiast tego staramy się dać ukraińskim artystom możliwość występowania na polskich scenach z innymi projektami, wywieszania na scenie ukraińskiej flagi i śpiewania hymnu narodowego, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na stosunki polsko-ukraińskie i przyciąga uwagę Polaków, podkreślając znaczenie wspierania Ukrainy w tym trudnym momencie.

Data wydarzenia niedziela, 4/02/2024, 19:30
Miejsce Sala Koncertowa