67. MFMO w Oliwie – Władysław Szymański

Giovanni Morandi – Sinfonia d-moll
Marco Enrico Bossi – Intermezzo lirico
Chant du soir op. 92 nr 1
Charles-Marie Widor – Allegro vivace (z V Symfonii f-moll op. 42 nr 5)

Władysław Szymański
Organista i kompozytor, w latach 1975-1978 studiował muzykologię w Instytucie Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie w latach 1978-1983 studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego oraz na Wydziale Teorii Muzyki. Od 1979 roku jest organistą bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie. Od 1985 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach – obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W 2001 roku w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego obronił z wyróżnieniem pracę doktorską o konstrukcji zabytkowych organów Górnego Śląska. W październiku 2009 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego, a w roku 2015 tytuł profesora. W latach 2008-2016 był dziekanem Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest rektorem tejże uczelni.

W ramach festiwalu łącznie 17 recitali w każdy wtorek i piątek do 27 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku