67. MFMO w Oliwie – Błażej Musiałczyk

Marian Sawa – Taneczne obrazki
Flor Peeters – Largo op. 71 nr 2 2
Louis James Alfred Lefébure-Wély – Bolero de Concert
Gabriel Fauré  Après un rêve op. 7 nr 1 (transkrypcja na organy)
Camille Saint-Saëns – Improwizacje op. 150 nr 7
Mieczysław Surzyński – Improwizacje nt. Święty Boże
Gaston Belier – Toccata pour Grand Orgue

Błażej Musiałczyk
Od 2006 r. organista Archikatedry Oliwskiej. Zajmuje się również działalnością dydaktyczną, prowadząc klasę organów w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu. Błażej Musiałczyk jest dyrektorem Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzyki Organowej w Tucholi, pomysłodawcą oraz dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Sieradzka Jesień Organowa oraz pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu Muzycznego „Niepodległa Wielu Wymiarów” realizowanym na całym Pomorzu. Ponadto Błażej Musiałczyk jest prezesem Fundacji Centrum Rozwoju Sztuki, w ramach której realizuje szereg działań promujących muzykę organową.
Na stałe współpracuje ze znakomitym trębaczem – Pawłem Huliszem, zespołem Tubicinatores Gedanenses, oraz sopranistką Małgorzatą Rocławską. Jest absolwentem Gdańskiej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Laureat III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumi w roku 2005. W 2006 roku wziął udział w nagraniu płyty Wielkie organy Archikatedry w Gdańsku-Oliwie, która została nominowana do nagrody Fryderyka, a następnie uzyskała status złotej płyty. W 2017 roku nagrał płytę w Kościele pw. Św. Trójcy w Gdańsku z zespołem trębaczy barokowych Tubicinatores Gedanenses. Wraz z trójmiejskimi organistami dokonał pierwszego na świecie nagrania wszystkich dzieł organowych Daniela Magnusa Gronaua. W roku 2019 został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Koncertuje jako solista i kameralista.

W ramach festiwalu łącznie 17 recitali w każdy wtorek i piątek do 27 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku