Wernisaż wystawy malarstwa Macieja Jarczyńskiego „Obrazki Pana od muzyki”

Maciej Jarczyński
Ur. 10 stycznia 1987 roku w Chojnicach. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Edukacja Artystyczna), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (Dyrygentura Chóralna). Ukończył także studia podyplomowe w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Zarządzanie kulturą) i studia doktoranckie w Uniwersytecie Gdańskim (Wiedza o filmie). Rozprawę doktorską zrealizował w Katedrze Sztuki Mediów na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W latach 2011-2017 pełnił funkcję asystenta dyrygenta w Akademickim Chórze Uniwersytetu Gdańskiego. Jako niezależny filmowiec, muzyk i plastyk zdobył wiele nagród, wyróżnień i nominacji w ponad 20 krajach. Jest kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska i Miasta Chojnice.

Wystawa potrwa do 14 grudnia br.

Data wydarzenia piątek, 12/11/2021, 17:45
Cena Wstęp wolny